Magic of Nature - Dragons

Úvod

Obecně

O rodičovství
- každý drak, přesněji řečeno dračice, o svá mláďata pečuje
- draci jsou velmi starosliví a milující rodiče, kteří jsou schopni za bezpečnost svých potomků položit vlastní život
- ovšem každý dračí druh o mláďata pečuje jinak
- i přes neobyčejný rodinný život se draci dělí do dvou kategorií: typy rodinné/typy samotářské

Rodinné typy: Čínský Ohniváč, Hebridský černý drak, Norský ostrohřbetý drak, Novozélandský opálooký drak, Obyčejný velšský zelený drak, Peruánský zmijozubý drak, Švédský krátkonosý drak, Polární stříbrný drak, Severoamerický duhový opeřený drak
Samotářské typy: Maďarský trnoocasý drak, Rumunský dlouhorohý drak, Ukrajinský železnobřichý drak

Pro srovnání těchto dvou typů si uvedeme příklady, kterými bude rodinný život Maďarských trnoocasých a Švédských krátkonosých draků.

Švédský krátkonosý pár: samice většinu dne sedí na vejcích a stará se o to, aby teplota v hnízdě byla konstantní. Samec loví. Poté, co se nažere, vrátí se do hnízda a vystřídá samici, aby mohla i ona vyrazit na lov.
Když se dráčata vylíhnou, rodiče je krmí čerstvým masem. Když dráčata dosáhnou stáří tří měsíců, tak je rodiče (nejčastěji samice) učí létat. A když se dráčata létat naučí, tak s nimi rodiče ještě pár týdnů pobudou.

Maďarský trnoocasý pár: na vejcích pořád sedí samice a na lov vyráží pouze v noci, kdy samec spí. Aby teplota v hnízdě neklesla pod určitou teplotu, samice zapálí v okolí vajec malé množství větviček.
Samice musí vejce neustále chránit, protože samec v nenarozených dráčatech vidí svoji konkurenci (hlavně kdyby dráčata byli samci).
Když se dráčata vyklubou, samice je neustále chrání a lov vyráží pouze samec, který tím pádem loví pro sebe, samici a dráčata. Dračice samotářského typu se snaží svá mláďata naučit létat, co možná nejdříve. Jakmile se to dráčata naučí, rodiče se o ně už téměř nestarají a ještě před dosáhnutím prvního půlroku života je opouštějí.
Žádné komentáře