Magic of Nature - Dragons

Úvod

Obecně

O dračích zbraních
Každý drak, dračice a také dráčata (i když ta v omezené účinnosti a použitelnosti) disponuje zabijáckými zbraněmi, které může použít a také použije, pokud se ocitne v nebezpečí sám drak nebo jeho mláďata.


Zbraně
Oheň: drakova nejúčinnější a též nejničivější zbraň. Drak oheň používá k útoku a i k obraně. (Více v článku O ohni, ledu nebo kyselině.)

Drápy: draci mají drápy velmi ostré a silné. Jsou jimi opatřeny všechny končetiny. Drápy jsou ve většině případů nezlomitelné (mnohé druhy si drápy dokonce brousí o kameny!). Drápy používají k obraně i k útoku. Velmi působivý je útok, při němž se drak snese z oblohy a drápy na předních nebo zadních končetinách udeří nepřítele do lebky, což mu způsobí vážná zranění.

Zuby: další zbraň. Drak má v čelistech obrovskou sílu, kterou dokáže vyvinout neuvěřitelně pevný stisk.

Řev: velmi důmyslná zbraň. Řev vysílá na více frekvencích. Začíná na frekvenci pod 20 000 Hz, a proto jej slyší k lidé, ale končí na frekvencích o hodně vyšších než 20 000 Hz (ultrazvuk). Tuto zbraň drak využívá hlavně proti tvorům, kteří mají velmi jemný sluch. Takový řev se nese kilometry daleko. Tímhle způsobem si hlavně mláďata přivolávají pomoc.

Rohy: zbraň, která není často využívána, neboť se nachází na temeni. Rohy mají působit spíše k zastrašení nepřítele a zároveň tvoří drakovu ozdobu. Každý dračí druh má rozdílný počet rohů. Některé druhy mají rohy i nad nozdrami.

Létání: každý drak je vybaven jedním párem křídel, který hojně využívá. V nebesích se drakům nikdo a nic nevyrovná. Drak by ale nikdy z boje neutekl, či spíše neuletěl (má svoji DRAČÍ DŮSTOJNOST). Pokud se o letu chcete dozvědět více, doporučuji Vám se podívat do článku O létání.

Trny na ocase: velmi účinná zbraň, ovšem ne každý druh trny na ocase má. Třeba Peruánští zmijozubí mají konce ocasů bez trnů. Téhle zbraně nejvíce využívají Maďartší trnoocasí, kteří dokážou trny na ocase vyvinout obrovskou sílu, že jediným úderem mohou drtit skály.
Žádné komentáře